Színházak
Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat
Székely CsabaHogyne, drágám!
- Virág Jánostanár, 55 évesNagy István
- VeraVirág feleségeLőrincz Ágnes
- AnnaVirág lánya, 20 évesIllés Alexa
- Édes BélaVirág veje, harmincasBányai Kelemen Barna
- Víg Józsefszínházigazgató, 60 körülSzélyes Ferenc
- SzilárdVíg fia, harmincasBokor Barna
- ViolaVíg felesége, Szilárd mostohaanyja, 40Nagy Dorottya
- Lajos iskolaigazgatóTollas GáborÖrdög Miklós Levente
- ErnőkediákGalló Ernő
- TanárKovács BotondCsíki Szabolcs
- SzereplőMeszesi OszkárBenő KingaSomody HajnalFülöp BeaB. Fülöp ErzsébetBartha László ZsoltKorpos András
Színészek, Tanárok, Járókelők
- rendezőSebestyén Aba
- díszlettervezőBartha József
- jelmeztervezőBajkó Blanka Alíz
- zeneszerzőCári Tibor
- koreográfusBaczó Tünde
- zongoristaCári TiborNyágai István
- zenészMakkai IstvánFazakas AttilaNyágai István
- zenészNemes SzabolcsRáduly ZsófiaKoszorús Kálmán
- zenészLáposi IstvánKelemen SzilárdSzász Csaba
- súgóSugó Erzsébet
- ügyelőSzakács László
Milyen lehetőségei vannak egy kisvárosi alkotónak Erdélyben, és hogyan viszonyul hozzá a környezete? Hogyan él itt a tanár, a zenész, a színész, vagyis a társadalom legkevésbé megbecsült tagjai?
Virág János mindig is mogorva, félős és visszahúzódó volt. No meg boldogtalan. Nem akar ő ezen változtatni, hiszen jól tudja: az átlagos értelmiségi család paradoxonja, hogy teljesen működésképtelen, és mégis működik. Ezt a harmonikus boldogtalanságot zavarja meg valaki a múltból, és Virág családjának élete gyökerestül felfordul.
A Hogyne, drágám! az első erdélyi zenés tragikomédia. Mulatságosan szomorkás mese egy kisvárosi tanáremberről, aki fokozatosan önmagára talál, de előtte minden kezébe akadó állatot kihajít az ablakon. Romantikus történet a kisvárosi értelmiségi- és művészéletről sok humorral, félreértéssel, bánattal, örömmel és egy csipetnyi társadalomkritikával.
Noha szilveszteri darabnak készül, a Hogyne, drágám! nemcsak nevetést és habkönnyű szórakoztatást kínál. Mélyebbre ás, megmutatja a kisvárosi értelmiségi élet sötétebb oldalát, miközben a kifáradt emberi kapcsolatokat firtatja és az is megmutatkozik, mit tesz az emberi viszonyokkal a önértékelés hiánya és a pénztelenség.
Az előadás kezdetén a boldogtalan házasságban élő Kelemen Jánossal, a kisvárosi főiskolai tanárral és családjával ismerkedünk meg. A főszereplőt sem férfiként, sem alkotóként nem tartja sokra a felesége, aki városi tanácsos. Közös lányuknak is sanyarú a helyzete, hiszen folyton veri munkanélküli hegedűművész férje.
A színpadi történet, tragikus végkifejlete ellenére is, felcsillantja a reményt egy jobb életre, a tragikomikus események a komikum felé kacsintanak. A kérdés viszont ott bujkál: képesek lesznek-e a szereplők kihasználni a kínálkozó lehetőséget?
Sebestyén Aba színész, rendező – a Bányavirág és a Bányavakság után – immár harmadszor alkalmaz színpadra Székely Csaba által írt színházi művet. Ezúttal még több zene tarkítja majd az előadást.
2013. 12. 31.